środa, 20 października 2010

ZACHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ W PŁOCKU

Byłem niedawno z wizytą w Płocku. Wizyta była krótka, ale bardzo miła. Na dobry początek zbliżyłem się do Wisły urokliwą uliczką, przy której stoją gotyckie domy, w których mieszkali kanonicy. Słońce chyliło sie już ku zachodowi, a ja jeszcze nie wiedziałem (bo zapomniałem przez 7 lat od ostatniej wizyty), jak szeroki jest widok z płockiej skarpy wiślanej.
Zaraz sobie przypomniałem.
Wisła w Płocku wygląda na bardzo czystą.
Jest i most. Most nosi imię marszałka Piłsudskiego, jest drogowo-kolejowy. Linia kolejowa przechodząca przez Płock łączy Kutno z Sierpcem, a o Sierpcu kiedy indziej.
Most jest wieczorem kiczowato poświetlony, dlatego dołączam jego zdjęcia za dnia.
Szliście/jechaliście kiedykolwiek tym motem? A może drugim płockim mostem?
H_Piotr.

10 komentarzy:

 1. O, widzę że byłeś nad Wisłą przed obiadem :) Ja niestety po i dlatego mam na fotkach tylko łunę... kiedyś je wrzucę... ale do Płocka trzeba się wybrać jeszcze raz. I tylko do Płocka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, powstrzymaliśmy nasz wilczy głód i poszliśmy na parę minut nad Wisłę. Co do propozycji - jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz, po prostu w natłoku wrażeń niemal zapomnieliśmy o celu głównym czyli Sierpcu, który trzeba było zwiedzać pędem. Nota bene zwiedzaliśmy go tyle co wcześniej jeden, góra dwa kościoły, a przecież do oglądania dużo więcej było. Chyba trzeba sobie narzucać większy rygor w zwiedzaniu... albo objazdówka plenerowa, albo punkt docelowy. Bo inaczej oba tematy cierpią i czuje się niedosyt. BTW jak się nazywała pierwsza miejscowość z mostkiem w której byliśmy? Umknęło mi w ferworze a nie pamiętam trasy dokładnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziektarzewo.

  Co do zasady programowania wycieczek - zgadzam się z Tobą.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja wolę kiczowato podświetlony niż w ogóle nie podświetlony. A Płock to na 2-3 dni jest (z muzeami wszelakimi, kościołami itp) a nie na kilka godzin, od lat co roku tam jeżdżę i jeszcze wszystkiego nie obejrzałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne słońce mają w Płocku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Płocek ciekawym jest, ale jeszcze sporo miejsc warto w okolicach stolicy zwiedzić - w części nie byłem (prawie) nigdy, a w Płocku już nieraz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie miękkie podswietlenia:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Marcinie - No może i racja co do mostu. A co do turystycznego potencjału Płocka - zdecydowanie racja! Właśnie omawiamy, jak by tu pojechać docelowo do Płocka.

  AstroWiktorze - Nieprawdaż? Była promocja i załapałem się tuż przed wyczerpaniem się asortymentu.

  I am I - Musimy częściej jeździć tak, jak ostatnio :)

  SlavkoSnipie - Też lubię. Przedostatnie zdjęcie ustawiłem sobie jako tło pulpitu w komputerze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżdżam tym drugim mostem od czasu do czasu, i nie powiem, wrażenie jest. No, Europa po prostu! A jak już przejadę, to trafiam do Gostynina. Ciekawe miejsce :)

  OdpowiedzUsuń